سلام

امیدواریم که شاد و سالم باشی و از خدا برات بهترینها را آرزوی می کنیم

توی این صفحه میخوایم روند کار در انتخاب رشته کنکور سراسری را که در مجموعه خودمون برای مراجعانمون انجام میدیم برات توضیح بدیم. پس لطفا تا آخر این نوشته را بخون.

ما در مجموعه خودمون فرایندی را طراحی کردیم که از صفر تا صد انتخاب رشته را پوشش بده. یعنی اینکه برای استفاده از این فرایند شما لازم نیست اطلاعاتی از قبل داشته باشید. همین که تمام انرژی و توان خودتون را صرف کنید به بهترین لیست انتخاب رشته خواهید رسید.

قبل از توضیح روند عملی روش انتخاب رشته ما، چند تا نکته را به عنوان مقدمه باید بدونی:

اول:

اصلی ترین فرض و قانون ما توی انتخاب رشته کنکور سراسری عاملیت خود داوطلب در کنار خانوادشه. منظورمون اینه که مسئول اصلی انتخاب رشته که همون انتخاب سرنوشت هم هست باید خود داوطلب باشه و هر جور راهنمایی و مشورتی هم که دریافت میکنه نباید این عاملیت را ازش بگیره.

بنابراین ما در مجموعه خودمون توی انتخاب رشته سعی می کنیم ابتکار عمل را به دست خودتون بدیم. از ابتدا تا انتها کنارتون هستیم و تا رسیدن به انتخاب اصلی و نهایی رهاتون نمیکنیم اما اصل عاملیت خود داوطلب را فراموش نکنین

دوم:

ما سعی میکنیم هر چیزی که برای انتخاب درست لازم داری در اختیارت بذاریم. باید بدونی توی مدت انتخاب رشته تمام وقت تو باید صرف اینکار بشه. انتخاب سرنوشت نمیتونه توی یه ساعت و یه روز اتفاق بیفته. تمام وقت را لازم داره و تمام انرژی رو.

سوم:

انتخاب رشته ما برای چه کسایی مناسبه؟

انتخاب رشته ما برای کسانی که به اهمیت تعیین سرنوشتشون واقفند و به این درجه از بلوغ فکری رسیدن که این انتخاب یکی از مهمترین انتخابهای زندگیشونه مناسبه. کسایی که حاضرن تمام توان ذهنی و جسمیشون را توی این مدت برای انتخاب درست صرف کنن و مسئولیت آینده زندگیشون را می پذیرند

چهارم:

انتخاب رشته ما برای چه کسایی مناسب نیست؟

انتخاب رشته ما برای کسانی که عجله دارند مناسب نیست. کسانی که انتخاب رشته را صرفا نوشتن چند تا کد رشته میدونند و هدفشون از انتخاب رشته رفتن به دانشگاه در هر رشته و شهری که شد هست. کسانی که تحت تاثیر تبلیغات فکر می کنند میشه با رتبه 50000 طوری انتخاب رشته کرد که پزشکی قبول شد! و کسانی که نمیخوان مسئولانه رفتار کنن.

اما بریم سراغ معرفی روند انتخاب رشته کنکور سراسری در آکادمی توسعه تحصیلی دکتر مهدی هوازاده

یکی از مهمترین ویژگی های انتخاب رشته در مجموعه ما، طی کردن فرایند انتخاب در سه جلسه هست. و جالبه که بدونید این سه جلسه در یک روز برگزار نمیشه. یعنی بعد از اینکه دو جلسه اول برگزار شد، شما زمان دارید که با مجموعه اطلاعاتی که دریافت کردید، فکر کنید، تحقیق کنید و در جلسه سوم که چند روز بعد خواهد بود به لیست نهایی انتخاب برسیم. این ویژگی در کمتر مرکزی وجود داره و میدونید که به علت ترافیک مراجع، اکثر مراکز ترجیح میدن توی یک روز، ابتدا تا انتهای انتخاب رشته را انجام بدن.

حالا مراحل انتخاب رشته توی این روش را یکی یکی براتون توضیح میدیم:

مرحله صفر:

بعد از اینکه ثبت نام شما نهایی شد، بلافاصله یک ویدئوی آموزشی از دکتر هوازاده دریافت میکنید. توی این ویدئو، بایدها و نبایدهای انتخاب رشته به طور مفصل براتون توضیح داده شده و بهترین رویکرد برای انتخاب رشته بهتون گفته میشه.

مرحله یک:

اولین گام شناخت شخصیت و رغبتهای شماست. هر نفر در تست شخصیت شناسی و رغبت سنجی شرکت میکنه و در یک جلسه خصوصی مشاوره، تستش تحلیل میشه و ویژگیهای شخصیت تحصیلی و شغلیش واکاوی میشه. در نهایت با توجه به نتایج حاصل از تست و گفتگو، لیست اولیه ای از رشته های متناسب با اون فرد بهش پیشنهاد میشه.

مرحله دو:

در جلسه دوم انتخاب رشته، ابتدا کارنامه کنکور شما تحلیل میشه. اطلاعاتی که باید از کارنامه استخراج بشه بهتون گفته میشه، اینکه این همه عددها و رقم های مختلف در کارنامه هر کدوم چه معنایی دارند و چطور باید ازشون استفاده کرد.

توی جلسه دوم همچنین محدودیتهای شهر و دانشگاهی که هر کسی داره تعیین میشه و بالاخره گفته می شه شانس قبولی توی رشته های مد نظر چقدره و برای افزایش شانس باید چکار کرد و اطلاعات مورد نیاز از هر کدام از رشته های مورد نظر هر کس در اختیارتون قرار میگیره و در نهایت به چینش اولیه ای از لیست انتخاب رشته میرسیم. در انتهای این مرحله داوطلب از پیش ما میره و با مجموعه اطلاعاتی که دریافت کرده به جستجو و تحقیق و تفکر بیشتر میپردازه و چند روز بعد دوباره برمیگرده پیش ما.

مرحله سوم:

در مرحله نهایی لیست نهایی انتخاب رشته شما چکش کاری و اصلاح میشه. در این مرحله به بهترین لیستی که با توجه به رغبتها و علایقتان و همچنین نتیجه کنکورتون میشه رسید میرسیم. شما در پایان این مرحله میتونید با خیال راحت لیست نهایی را در سایت سازمان سنجش ثبت کنید.

تمام تلاش ما در مجموعه آکادمی توسعه تحصیلی دکتر مهدی هوازاده اینه که نگرانی و اضطراب این روزهای شما را کاهش بدیم طوری که این نگرانی و اضطراب منجر به گرفتن تصمیمات ناگهانی و پشیمان کننده نشه.

برای رزرو نوبت و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09920361820 تماس بگیرید.

با آرزوی موفقیت و شادکامی

ورود | ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد